28. 3. Soňa

Zítra: Taťána
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality

Aktuality


Novější 1
bře 27
bře 21

Pozvánka do Lesonic

Autor: Jiří Balík

Píše se rok 1977. V horské chatě poblíž Chamonix-Mont-Blanc popíjí koňak osamělý muž. Před několika dny nahlásil zmizení své manželky, jenže komisař, který se případu ujal, nepatří - zdá se - mezi nejbystřejší............

Před Vámi se tak začne postupně odvíjet příběh plný napětí a zvratů, lží a úskoků, na jehož konci vzejde pravda. Pravda o tom, co se vlastně skutečně přihodilo.

Past.jpg


bře 20

Informace ředitele Základní školy v Miroslavi - zápis do 1. ročníku

Zápis dětí do 1. ročníku Základní školy v Miroslavi se uskuteční v pátek 7. dubna 2017 v době od 14:00 do 17:00 hod. v budově 1. stupně ZŠ Miroslav. Rodiče u zápisu předloží průkaz totožnosti a rodný list dítěte.

 

Mgr. Jaroslav Máca, ředitel školy


bře 11

Aktuální informace pro veřejnost k nákaze ptačí chřipky

Autor: Jiří Balík

Státní veterinární správa z důvodu zlepšení nákazové situace ruší mimořádná veterinární opatření k zamezení šíření nebezpečné nákazy - aviární influenzy na území České republiky, vydaná 10. ledna 2017.

Zrušená mimořádná opatření na celém území republiky zakazovala pořádání akcí, při nichž docházelo k soustředění většího množství drůbeže nebo ptactva na jednom místě.

Od 28. 2. 2017 neeviduje SVS v ČR žádné nové ohnisko ptačí chřipky. Po provedené povinné desinfekci nákazou zasažených chovů a uplynutí legislativou daných lhůt byla již zrušena uzavřená pásma u osmi ohnisek a pro chovatele v těchto oblastech již neplatí mimořádná veterinární opatření. V ochranných pásmech a pásmech dozoru okolo všech zbývajících ohnisek naopak platnost nařízených povinností a omezení v souvislosti s nákazou platí, postupně však bude rušených pásem přibývat. Aktuální stav vydaných a nařízených mimořádných veterinárních opatření lze sledovat  na webu SVS.

https://www.svscr.cz/narizeni-vydana-svs-v-souvislosti-s-aktualni-nakazou-ptaci-chripky-na-uzemi-cr/

Navzdory lepší nákazové situaci je riziko zavlečení nákazy do chovů stále vysoké. SVS proto opět připomíná chovatelům nutnost dodržovat zásady biologické bezpečnosti.


led 30

Podpořte náš Červenolistý buk v anketě o Strom Zmojemska 2016

Autor: Balík

Vážení spoluobčané,

 

S potěšením bych vám chtěl oznámit, že Červenolistý buk, rostoucí v našem parku v Miroslavských Knínicích a který je vyhlášen památným stromem, byl zařazen do ankety o strom Znojemska pro rok 2016.

Chtěl bych Vás touto cestou požádat o podporu v anketě pro náš strom. Taktéž můžete tuto žádost poslat dále ke svým přátelům.

Hlasovat můžete na stránkách:

http://www.nppodyji.cz/stromroku2016

č. 3)  Buk červenolistý v Miroslavských Knínicích

Anketa je na konci článku.

Z každého zařízení (PC, tablet, mobilní telefon,..) je možné zaslat jeden hlas. Využijte, pokud možno, všech těchto možností.

Váš hlas může pomoci ke zviditelnění krás našeho zámeckého parku a celé obce.

Děkuji všem za projevenou přízeň.

J. Balík, starosta obce

Buk červenolistý 1.JPG

Buk červenolistý 2.JPGBuk červenolistý 3.JPG

 


led 27
led 27
led 09
led 02
lis 24
Novější 1

Česky Deutsch

Stránky zdarma

Vytvořte si vlastní webové stránky zdarma na doméně www.miroslavske-kninice.cz

Registrujte se zde

Miroslavské Knínice

 

http://www.geosense.cz/geoportal/miroslavske-kninice/

http://www.policie.cz/docDetail.aspx?docid=21297087&doctype=ART

 

http://www.miroslavsko.cz/

http://www.socialnisluzby-jmk.cz/hlavni-stranka.aspx


www.czechpoint.cz

miroslavskekninice_pecet120.gif

Návštěvnost stránek

097358